DELTA - Rozum Większy Niż Siła

Dzień otwartych drzwi

  • 17 kwi 2011

    Dnia 17 kwietnia 2011 roku odbył się dzień otwartych drzwi naszej szkoły. Osoby zainteresowane kształceniem w Elitarnej Szkole Służb Ochrony "DELTA" mogły obejrzeć bazę dydaktyczną szkoły, między innymi : broń palną, trenażer do nauki strzelania, matę, na której słuchacze trenują samoobronę i techniki interwencyjne oraz sprzęt pomocniczy typu gumowe noże, pistolety, kajdanki, tonfy i inne. Słuchacze semestru I i IV zaprezentowali pokaz samoobrony i technik interwencyjnych dla gości, którzy odwiedzili naszą szkołe.

    W minioną niedzielę, 17 kwietnia 2011, drzwi Elitarnej Szkoły Służb Ochrony Delta zostały otwarte dla maturzystów oraz wszystkich zainteresowanych. Każdy miał możliwość zapoznać się z ofertą edukacyjną Szkoły jak i również z bliska przyjrzeć się jak wygląda nauka.  Wszyscy mieli bowiem okazję zobaczyć szkołę „od wewnątrz” , poznać nauczycieli, słuchaczy oraz absolwentów Delty. Każdy miał również możliwość  z bliska przyjrzeć się czego na zajęciach praktycznych uczą się słuchacze, wziąć udział w pokazach wybranych elementów samoobrony i technik interwencyjnych. Wielu gości na dłużej zatrzymało się również podczas demonstracji bojowej broni palnej. Zwiedzających interesowały jednak nie tylko wystawione repliki ale przede wszystkim możliwość wykonania samodzielnych strzałów. Zainteresowanie „wyszkoleniem strzeleckim” było tak dużo, że trzeba było stać w kolejce aby móc choć przez chwilę potrzymać broń w ręku i móc poczuć się niczym prawdziwy bodyguard. Dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z bronią było to niesamowite przeżycie i nie lada atrakcja.  Właśnie oddałam strzał. Stałam w kolejce prawie 30 minut ale było warto. Naprawdę niesamowite uczucie – mówi Paulina. Zawsze sądziłam, że to męskie zabawki i takie szkoły jak Delta kształcą tylko chłopaków ale dziś wydaje mi się, że to niesamowita alternatywa dla dziewcząt, które również chcą poczuć adrenalinę i nie boją się ryzykownych sytuacji –  dodaje Paulina. Koleżance Pauliny bardziej podobał się jednak pokaz samoobrony. Dużo dziś się nauczyłam, dzięki pokazom będę już wiedziała jak się bronić jeśli mnie ktoś zaatakuje.  Myślę, że taki kurs powinna skończyć każda kobieta – zauważa przysłuchujący się rozmowie Jakub, który po chwili rozmowy przyznaje , że przyszedł tu tylko dlatego, że wybierali się koledzy. Jest jednak miło zaskoczony tym co zobaczył a najbardziej podoba mu się to, że nie ma tu żadnej ściemy i marketingowego mydlenia oczu.  Możemy porozmawiać ze słuchaczami Szkoły oraz z  ludźmi którzy pracują w tym zawodzie a kto inny jak nie oni najlepiej opowie o specyfice Szkoły i zawodzie ochroniarza – dodaje Jakub.   Trzeba więc przyznać, że Ci którym chciało się w niedzielny poranek wstać wcześniej i udać się na dnia otwarte do Delty nie mają czego żałować.

    Galeria:


‹‹ powrót

dołącz do nas na facebook.com